You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

MyBB | QuickReferences Eklentisi 1.2

MyBB | QuickReferences Eklentisi 1.2

Forum Sahibi
MyBB | QuickReferences Eklentisi 1.2
QuickReferences , tanımlayıcılarını kullanarak diğer iş parçacıklarına hızlı bir şekilde başvurmanızı sağlayan basit bir eklentidir. At.js sayesinde , kullanıcılarınız bir hashtag (#) ve ardından aramak istedikleri iş parçacığı adı yazdıklarında bir açılır liste oluşturulacaktır. Yeni bir ileti dizisi gönderdiğinizde, yeni yanıt verdiğinizde, bir gönderiyi düzenlediğinizde, hızlı bir yanıt verdiğinizde ve hızlı bir düzenleme gerçekleştirdiğinizde (temelde en çok işe yarar).
CKEditor tabanlı eklentiler (Rin Editor dahil) desteklenmektedir.
1.2'den başlayarak, Unicode karakterleri desteklenmektedir.

[Resim: pVAhOk.gif]


Teknik uygulama

QuickReferences, arama sözcüklerinizi içeren bir iş parçacığı listesi için veritabanını sorgulamak için AJAX'ı kullanır. Çok fazla sorgu göndermeyi önleyen ve kaynakları koruyan aptalca basit bir önbellek sistemi ile doludur. Sonuçlar, arama sorgusu başına 5 iş parçacığı ile sınırlıdır ve bir sorgu dizesi 5'ten az iş parçacığı döndürdüğünde, veritabanını sorgulamayı durdurur ve önbellekten iş parçacıkları alır.

Arka uç tarafında, hashtag'ler ve ardından iş parçacığı tanımlayıcıları normal bir ifade kullanılarak eşleştirilir ve tekil gönderiler ayrıştırıldığında bir yer tutucuyla değiştirilir. Sonunda, toplanan tüm iş parçacığı tanımlayıcılarının tek bir sorgusu gerçekleştirilir ve mevcut iş parçacıkları nihayetinde geçerli yer tutucularla değiştirilir. Mevcut olmayan diziler ayrıştırılmaz ve karşılık gelen yer tutucuları orijinal eşleşen dizge tarafından geri yüklenir.

Özelleştirme

QuickReferences tarafından oluşturulan bağlantıları .quick_reference CSS sınıfını kullanarak özelleştirebilirsiniz .

Gereksinimler

QuickReferences, MyBB 1.8.0+ ve PHP 5.4+ gerektirir.

Eklentinin gelişimini buradan takip edebilirsiniz: QuickReferences geliştirme .

.zip QuickReferences 1.2.zip
Bunu ilk beğenen sen ol.
Forum Sahibi
RE: MyBB | QuickReferences Eklentisi 1.2
(02-26-2021, 06:14 AM)emrehandilekci demiş ki: İşime yarayabilecek en güzel eklentilerden bir tanesi. Teşekkür ederim. Smile

Rica ederim Smile
Bunu ilk beğenen sen ol.
Forum Sahibi
RE: MyBB | QuickReferences Eklentisi 1.2
(02-27-2021, 09:57 PM)yusufdj demiş ki: Teşekkürler fakat görseller çalışmıyor.

Rica Ederim Kontrol Edeceğiz Smile
Bunu ilk beğenen sen ol.
 

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren WebTeknoLog sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.