You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

MyBB | MyDropzone Eklentisi 1.2

MyBB | MyDropzone Eklentisi 1.2

Forum Sahibi
MyBB | MyDropzone Eklentisi 1.2
MyDropzone, MyBB'nin varsayılan ek davranışını yerine AJAX kullanan güvenilir bir sürükle ve bırak çözümüyle ( Dropzone.js ) değiştirir. Bir eki yüklemek son derece kolay ve hızlı hale gelir.
MyDropzone, çalışma zamanı sırasında varsayılanların üzerine yazan 1 stil sayfası ve 3 şablon ekler. Mevcut şablonlar düzenlenmez veya silinmez.

[Resim: L6LFoI.gif]Minimum GereksinimlerPHP 5.4
MyBB 1.8.0


Özellikleri
MyDropzone, ataşman kutusunun düzgün bir alternatifi olmaktan başka birçok karmaşık özellikle birlikte gelmiyor ve bu hemen hemen hepsi bu. MyDropzone, mevcut sürümde bulunmayan onaylama / onaylamayı kaldırma hariç tüm mevcut ek özelliklerini devralır. Imgur.com desteğine özel bir söz, kullanıcılarınızın anonim olarak Imgur.com'a resim yüklemesini sağlar ve oluşturulan URL, yükleme biter bitmez mesajlarına eklenir.

Hızlı yanıt ekleri
MyDropzone, ekleri hızlı yanıtla göndermek için destek ekler. Ancak, herhangi bir şablonu düzenlemez, bu nedenle bu işlevi kullanmak için şablonları kendiniz değiştirmeniz gerekir. Bu karar, geçmişte birçoklarının, özel bir tema kullanırken diğer eklentilerdeki belirli bir işlevin çalışmadığından ve arama ve değiştirme rutininin ilgili kalıbı bulamadığından yakındığı için verildi.

Kullanıcılarınızın hızlı yanıtla ek göndermesini sağlamak istiyorsanız, showthread_quickreply şablonunuzu düzenleyin ve kutunun görünmesini istediğiniz yere aşağıdaki değişkeni ekleyin:Kod:
{$attachbox}


Bu, Yeni Yanıt, Yeni Konu Başlığı, Gönderiyi Düzenle, vb .'de olduğu gibi post_attachments şablonundan başka hiçbir şey yükler. Ek kutusuna stil verdikten sonra, hızlı yanıt otomatik olarak aynı stili devralır.

Aynı anda birden fazla ek
MyDropzone, aynı anda birden fazla ekin yüklenmesini destekler. Yüklemek istediğiniz kaç eki sürükleyip bırakın ve maksimum sınıra (ek sistem ayarlarından devralınan) ulaşılana kadar hepsini aynı anda işleyecektir.

Bu özellik ayrıca MyBB 1.8.19'dan itibaren stokta da mevcuttur.

Imgur.com destek bilgileri
İstemci Kimliği nasıl alınır
Imgur'a resim yüklemek için MyDropzone ayarlarında bir İstemci Kimliği girmeniz gerekir, aksi takdirde eklenti varsayılan sunucu yüklemesine geri dönecektir.

Imgur.com hesabınız yoksa, ücretsiz kayıt olun ve yeni bir uygulama oluşturmak için bu sayfaya gidin . Bilgileri doldurun ve Yetkilendirme türü altında Kullanıcı yetkisi olmadan Anonim kullanım'ı seçin . Bitirdiğinizde, bu sayfaya gidin ve Müşteri Kimliğini kopyalayın, MyDropzone ayarlarına ekleyin ve keyfini çıkarın.

Hız sınırları
Imgur.com, API kullanımlarını günde 1250 yüklemeyle sınırlar. Bu, MyBB kartlarının çoğunda uygun olsa da, büyük bir tahta kullanıyorsanız (100k + kullanıcı) normal görüntü işlemeye geçmek isteyebilirsiniz. Imgur.com tarafından getirilen sınırlamalar hakkında daha fazla bilgi için bu sayfayı ziyaret edin .

Ek kutusunun altındaki uyarı
MyDropzone'un şablonları düzenlememesi nedeniyle, mydropzone_attachments_new şablonuna, kullanıcılara resimlerinin Imgur'a gönderildiğini bildiren bir uyarı ekledim . Bu özelliği kullanmak istemiyorsanız, şablonda bulabileceğiniz ilgili HTML'yi silin.

Özelleştirme
MyDropzone'un görünümünü, şablonları (MyDropzone Şablon Grubu) ve stil sayfası (mydropzone.css) ile ince ayar yaparak tamamen özelleştirebilirsiniz. Mümkün olduğunda destek verilecektir.

Uyumluluk
MyDropzone, MyBB 1.8.0+ ve PHP 5.4+ ile uyumludur. Tarayıcı uyumluluğu, Dropzone.js belgelerinde listelenmiştir .
.zip MyDropzone 1.2.zip
En son düzenleme: 02-25-2021, 11:42 PM PcyRean.
Bunu ilk beğenen sen ol.
 

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren WebTeknoLog sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.