You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

MyBB | Hovercards Eklentisi 1.3

MyBB | Hovercards Eklentisi 1.3

Forum Sahibi
MyBB | Hovercards Eklentisi 1.3
Hovercards , panonuzun etrafındaki kullanıcı adlarının üzerine geldiklerinde kullanıcılarınızın keyifli bir önizlemesini gösteren bir eklentidir. Hovercard'ları dilediğiniz gibi özelleştirebilir, kartların içinde hangi kullanıcı verilerinin gösterileceğini ve görsel yönlerini de ince ayarını yapabilirsiniz.

[Resim: L6Hrm0.gif]


Minimum Gereksinimler


PHP 5.4
MyBB 1.8.0
PluginLibrary
İnc / functions.php üzerinde 664 chmod izinleriAna Özellikler
Hovercards karmaşık bir eklenti değildir. Bu nedenle, birçok kodlanmış seçenekle birlikte gelmez, ancak yapması gereken şeyi yapar: kartların üzerine gelindiğinde görüntüleme.

Genişletilebilirlik
Bir karta hangi verilerin dahil edileceğine siz karar verirsiniz: Bir veri noktası kullanılabilir olduğunda, ona Hovercards'ın benzersiz şablonunda referans verebilirsiniz, bu daha sonra paketlenir ve bir kullanıcı adındaki her bir fareyle üzerine gelindiğinde oluşturulur. Hovercards, kartın görsel yönünü özelleştirmek için oynayabileceğiniz 1 stil sayfası ekler. Varsayılan olarak minimal bir stil dahildir.

Her veri noktasının görüntüsünü uyarlamak için JavaScript koşullarını da kullanabilirsiniz. Örneğin, bir kullanıcı henüz gönderi yayınlamadığında farklı bir etiket görüntülemek isteyebilirsiniz. Her görüntülendiğinde her kullanıcının değerleri için şablon muhasebesini değiştirmek için buildTemplateCallback (html, kullanıcı) işlevini kullanabilirsiniz. Temel örnek hovercards_script şablonuna dahil edilmiştir .

Uyarlanabilir renkler
Her kart, kullanıcının avatarından baskın olana göre seçilen benzersiz bir arka plan rengine sahip olabilir. Metin rengi, arka plan kontrastı dikkate alınarak okunabilir olacak şekilde ayarlanır. Bu bir seçenek olarak mevcuttur . Uyarlanabilir renkler, kesinlikle görüntü verilerini gerektiren kötü bir teknik kullanır; Siteler arası komut dosyası oluşturma blokları, Google'ın görüntü verilerinin toplanmasına yardımcı olan genel görüntü proxy'si kullanılarak engellenir.

Hepsi bir arada sorgu
Hovercards, bir kullanıcı adının üzerine ilk geldiğinizde veritabanını sorgular ve sayfada bulunan tüm kullanıcıları tek bir sorgu ile toplar. Bu, bir kullanıcının verilerini ekrandaki ilgili hedefe doğru bir şekilde atamak söz konusu olduğunda fazladan bir güven katmanı ekler ve ayrıca zaman içinde çok fazla sorudan kaçınarak kaynaklardan tasarruf sağlar.

Kurulum
Paket içinde geldikleriyle aynı klasör yapısını koruyan dosyaları yükleyin ve panonuzun eklenti listesindeki Yükle ve etkinleştir düğmesine tıklayın .

Ayarlar
Hovercards 4 ayar ekler.

Uyarlanabilir renkler yukarıda zaten açıklanmıştır. Devre dışı bırakırsanız, HEX formatındaki tüm kartlar için manuel olarak bir varsayılan arka plan rengi seçebilir ve ekleyebilirsiniz.

Kullanılacak alanlar , mevcut veri noktalarını seçmenize izin verir. Ne kadar çok veri noktası seçerseniz, sorgu o kadar yoğun ve yavaş olacaktır (ancak çoğu zaman farkı fark etmemeniz gerekir). Ardından, aşağıdaki basit sözdizimine sahip Hovercards şablonunda bir ALAN mevcuttur: {FIELD} . Örneğin, "kullanıcı adı" alanını etkinleştirirseniz, Hovercards'ın şablonunda {kullanıcıadı} 'nı kullanabileceksiniz ve kartını izlerken kullanıcının biçimlendirilmiş kullanıcı adıyla değiştirilecektir.

Kart konumlandırma9 olası dikey / yatay yerleşimden ekli nesnelerine göre kartların yönüne karar vermenizi sağlar. Varsayılan yön "sol alttır".

Şablonlar ve stil sayfaları
Hovercards, panonuzun her temasına hovercards.css adlı bir CSS dosyası ekler . Stil sayfasının CSS kurallarını düzenleyerek kartın görünümünü özelleştirebilirsiniz. Ayrıca, yukarıda açıklandığı gibi, hem görünümü hem de veri noktalarını tek bir kartta gösterilecek şekilde değiştirmek için özelleştirebileceğiniz 2 şablon ekler.
.zip Hovercards 1.3.zip
En son düzenleme: 02-25-2021, 11:10 PM PcyRean.
Bunu ilk beğenen sen ol.
 

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren WebTeknoLog sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.