You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

MyBB | Endless Eklentisi Beta 1

MyBB | Endless Eklentisi Beta 1

Forum Sahibi
MyBB | Endless Eklentisi Beta 1
Endless, normal sayfalamayı sonsuz kaydırma yaklaşımıyla değiştiren bir eklentidir. En son MyBB sürümleriyle tamamen uyumlu olmasını sağlayan ve kararlılığını ve kullanılabilirliğini artırmayı amaçlayan bazı modifikasyonlarla dolu olması dışında, Flarum'dan büyük ölçüde esinlenmiştir.
[Resim: L6HWje.md.gif]


Minimum Gereksinimler

PHP 5.4
MyBB 1.8.0Ana Özellikler


Genişletilebilirlik
Endless, hem konuların hem de forumların MyBB sayfalandırmasını sonsuz bir kaydırma sayfalamasıyla değiştirmek için tasarlanmıştır, ancak özel sayfalandırılmış listeyi sonsuz bir kaydırma deneyimine dönüştürebilir. Örneğin, MyBBoost'un haber besleme ana sayfası, yalnızca birkaç satırlık sunucu tarafı koduyla Sonsuz desteğe sahiptir.

Endless, DOM'daki geçerli veri listelerini otomatik olarak ayrıştırır ve arka uçtan alınacak çeşitli öğelerle birlikte AJAX istekleri gönderir ve veriler alınırken geçici bir yer tutucu görüntüler. Yapmanız gereken tek şey, Endless tarafından üretilen verileri kabul eden ve işleyen, istenen öğeleri alan ve bunları standart bir şekilde döndüren bir işlev yazmaktır. Beta döneminden sonra adım adım bir eğitim yazılacaktır.

Yıkayıcı tabanlı
Alıntı Normal sayfalandırmanın iyi yanı, sonsuz kaydırma ile sayfalar arasında hızla atlayabilmektir, son yanıta ulaşmak için kaydırmaya devam etmem gerekir. Sonsuz kaydırma, normal sayfalandırmadan çok daha iyi görünüyor, ancak bunun için bir çözüm bulmadıysanız, işlevselliğinin sıkıcı olacağını düşünüyorum.

Çözüm doğrudan Flarum'un ilhamından geliyor. Endless , şu anda görüntülenen tartışma / forumdaki gönderiler ve ileti dizileri arasında hızlı bir şekilde geçiş yapmak için kullanabileceğiniz, eklenti tarafından otomatik olarak eklenen küçük bir sürüklenebilir öğe olan bir temizleyici içerir . Kaydırıcı konumu, siz kaydırdıkça otomatik olarak güncellenir, böylece her zaman okuyacak ne kaldığını bilirsiniz; ve doğrudan görmek istediğiniz gönderi aralığına yönlendirilmek için, temizleyiciyi sürükleyip bırakabilir veya içindeki belirli bir noktayı tıklayabilirsiniz.

Geçerli aşamalarda, kaydırıcıyı gizlemeyi veya görüntülemeyi seçebilir ve bir forum / iş parçacığı boyut olarak kesme noktasını aşarsa, temizleyici görüntülenir. Bir forumda / ileti dizisinde tek sayfalık miktarda veri varsa, temizleyiciyi gizlemeyi de seçebilirsiniz.

Otomatik algılama veya manuel tetikleme
Endless'a kullanıcının kaydırma hareketini otomatik olarak algılamasını ve öğeleri göstermesini söyleyebilirsiniz veya kullanıcıların hem yukarı hem aşağı yönde daha fazla gönderi / ileti dizisi yüklemek için basması gereken manuel düğmeleri ayarlayabilirsiniz. Bu özellik şu anda kodlanmış. Beta 2'de MyBB'nin ayarlar sistemine entegre edilecek .

Kurulum
Derlendikleri aynı klasör yapısını koruyan dosyaları yükleyin ve panonuzun eklenti listesindeki Yükle ve etkinleştir düğmesine tıklayın .
.zip Endless beta 1.zip
En son düzenleme: 02-25-2021, 11:21 PM PcyRean.
Bunu ilk beğenen sen ol.
 

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren WebTeknoLog sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.