You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Counter Strike 1.6 Oynama Rehberi ve Kurulum

Counter Strike 1.6 Oynama Rehberi ve Kurulum

Üyecik
RE: Counter Strike 1.6 Oynama Rehberi ve Kurulum
İlk olarak Counter Strike 1.6'yı indirmeniz gerekmekte.Aşağıdaki "İNDİR" butonuna basıp oyunu indirin.

http://İNDİR

Kurulum :
İndirdikten sonra oyunu açıyoruz ve ayarlar bölümünden kendinize göre nick ve grafik ve ses ayarlarını yapıyorsunuz.
Yaptıktan sonra başka birşey kalmıyor.

İsterseniz konsol açıp fps kodlarını yazabilirsiniz.

Oynama Rehberi :
Counter Strike 1.6 da bildiğiniz gibi player modelleri mevcut ve bu player modellerinin anlamları ve isimleri şu şekildedir ;

Teröristler :

Leet :
Ortadoğu kökenli terörist örgüt ( Leet Krew ) üyesi.
Terror : Sovyetler Birliği'nin yıkılmasıyla ortaya çıkmış olan ve doğu Avrupanın en korkulan terörist örgütlerinden olan Phoenix terör örgütü üyesi.
Arctic : Özellikle 1990 yılında Kanada konsolosluğunun bombalanamasıyla gündeme gelmiş olan İsveç kökenli terör örgütü üyesi.
Guerilla : Ortadoğu kökenli Amerika karşıtı acımasız terör örgütü Gorilla Warface üyesi.

Counter - Terroristler :

Urban :
Dünya çapında terörist saldırılara hedef olabilecek Amerikan hedeflerini koruma amaçlı ct birliği(Seal Team 6) üyesi.
Gsg9 : 1972 Münih olimpiyatları sırasında İsrailli atletlerin öldürülmesi sonucu kurulmuş özel Alman ct birliği üyesi.
SAS : İkinci dünya savaşı sırasında oluşturulmuş Geniş kapsamlı harekat birliği British Special Air Service(SAS)'in ct birliği üyesi.
GIGN : Ünlü Fransız anti-terörist harekat birliği GIGN üyesi.

Bireysel Taktikler :

CS oynarken amacınız kesinlikle takımınızın kazanması olmalıdır
Eğer bu oyunu daha çok frage ulaşmak, fraglerinizi saymak için oynayacaksanız kesinlikle yanlış oyunu oynuyorsunuz demektir
Zaten cs dm şeklinde oynamak için fazla yavaş bir oyundur.

Eğer dm veya team-dm şeklinde oyunlardan hoşlanıyosanız Half-Life dm, Quake2-3 veya Unreal oynamayı denersiniz dm heyecanını iliklerinize kadar hissedip çok daha memnun olacaksınız

Cs kesinlikle takım çalışması gerektiren ve oynanması gibi oynadığınız zaman ortalıkta dolaşıp frag saymaktan 10 kat daha eğlenceli olabilecek bir oyundur.

Zaten, Cs takım oyunu için optimize edilmiş olduğundan, karşınızdaki takım eğer gerçek bir takım oyunu sergileyip oyun senaryosuna uygun oynuyorsa; siz ve takımınız da aynı gelişmeyi göstermediğiniz taktirde bireysel olarak ne kadar iyi oynayan adamlardan kurulu olursanız olun yenilmeye mahkumsunuz demektir.


Oynadığınız Haritayı Bilin :

Bu tür taktik ağırlıklı bir oyunda en önemli avantajlardan biri de o an oynamakta olduğunuz haritayı biliyor olmanızdır.
Fakat tabi ki oturup haritaların planlarını çıkarıp bunları ezberlemenizi beklemiyor kimse sizden
Haritaları öğrenmeniz kesinlikle csyi oynadığınız süreyle bağlantılıdır.

Yani cs oynamaya başladığınızda doğal olarak kısa sürede bütün haritaları öğrenemezsiniz fakat yine de bu durum; haritayı tamamen öğrenene kadar ortalıkta turist gibi gezmenizi gerektirmez

Eğer o an oynamakta olduğunuz harita hakkında bilgi sahibi değilseniz; takımınızda yeterli deneyimi ve harita üstünde bilgisi olduğunu düşündüğünüz kişiyi takip edin
Bu sayede hem ona destek vermiş olursunuz hem de haritanın tümünü olmasa bile en azından stratejik noktalarını öğrenmiş olursunuz

Ayrıca, her haritada hem t hem de ct olarak oynamanız da haritayı öğrenmeniz bakımından oldukça faydalı olacaktır.

Böylece haritaya iki farklı tarafın gözünden de bakmış olursunuz ve potansiyel çatışma noktalarını, haritada takımlar tarafından izlenen yolları öğrenmeniz de size kesinlikle çok büyük bir avantaj sağlıyacaktır.

Zaten ister t ister ct olun herhangi bir haritada izleyebileceğiniz 2-3 farklı rota vardır.

Yapacağınız iyi bir tahmin ve o round takımınızı yönlendirmenizle karşı takıma ummadığı bir yerden saldırıp kolay bir zafer de alabilirsiniz.

Saklanarak İlerleyin :

Potansiyel tehlike olan bölgelerde açık alanda fazla dolaşmamaya dikkat edin.
Duvardaki çıkıntılar veya yeterli büyüklükteki nesnelerin arkalarına saklanıp siper alarak ve bir güvenli alandan bir diğerine koşarak (aklınızda ct filmlerini canlandırın) ilerleyin.

Açık alanda sürekli hareketli olun, sabit ve kolay bir hedef haline gelmeyin. Amacınız daima en düzenli şekilde ve en az hasarı alarak hedefe ulaşmak olmalı. Aynı zamanda sürekli etrafınız kolaçan edin.
Kimse arkadan vurulmak istemez Gülümseme
Discord : Tıkla Gel
Bunu ilk beğenen sen ol.
 

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren WebTeknoLog sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.