You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Boyasız Göçük Düzeltme Dolu Hasarı Onarımı

Boyasız Göçük Düzeltme Dolu Hasarı Onarımı

Yeni Üye
Boyasız Göçük Düzeltme Dolu Hasarı Onarımı
Boyasız Göçük Düzeltme
Dış darbeler sonucunda araç kaporta aksamı üzerinde meydana gelen, boyanın zarar görmediği kaporta göçüklerini özel aletlerle, aracın orijinalliği korunacak şekilde ve kesinlikle herhangi bir boyama işlemi yapmadan düzelterek eski haline getirmesi işlemidir. PDR tekniği sayesinde aracın orijinalliği bozulmaz, ikinci el satışında değer kaybına uğramaz. Düzeltme işleminden tatminkar bir sonuç alınabilmesi için kaportada göçük bölgesindeki saçın uzamamış, boyanın zarar görmemiş, hasarlı panelin daha önce boyanmamış olması ve araç saç aksamında folyo kaplama veya boya koruma filminin bulunmaması gerekir. Boyasız göçük düzeltme işleminde, üzerinde göçük bulunan panelin arkasına özel çubuklar ile ulaşılır ve göçük bölge dışa doğru masaj yöntemi ile düzeltilir. Ulaşılamayan veya arkası kapalı olan (kapı direkleri, marşpiyel gibi) bölgelerdeki kaporta göçükleri Boyasız Göçük Düzeltme tekniği ile giderilemezler. Bu tür durumlarda tamirin "Boya Hasarlı Kaporta Göçük Düzeltme” ve "Boya Onarımı” yöntemleriyle yapılması gerekir.

Dolu Hasarı Onarımı
Dolu, birdenbire oluşan bir hava faaliyetidir. Dolu yağışına önlem alabilmek için kapalı alanlara ihtiyacınız vardır. Bazen dolu yağışından kaçabilmek imkansız olabilmektedir. Ciddi bir dolu yağışı ile birlikte ne yazık ki arabamızda oluşabilecek ezik ve göçük sayısı yüzlerce olabiliyor. Eskiden bu hasarların onarımı mümkün olamıyordu. Oluşan hasarın giderilmesi için otomobilinizi hasarlı bölümleri değiştiriliyor veya macun çekilip boya yapılıyordu sonuçta aracınızın orjinalliği bozuluyordu. Şimdi ise Boyasız Göçük Onarım ile oluşan göçükler için sayısı ne kadar olursa olsun boyasını bozmadan düzeltebilmektedir. Boyasız göçük düzeltme konusunda uzmanlaşmış olup, dolu hasarı onarımı konusunda da Türkiye’nin çeşitli yerlerinde hizmet verilmektedir.
Bunu ilk beğenen sen ol.
 

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren WebTeknoLog sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.